BİZE SORUN
  • +90 532 430 75 32
  • +90 532 430 75 32

Steroid Çatlak Bakımı

Steroid Çatlak Bakımı

 Steroid Çatlak Bakımı

Steroid Çatlak Bakımı Brezilya menşeili yeni nesil bir bakım yöntemi olan striort, uygulanan tek bir seans ile cilt çatlaklarını %80’e kadar azaltabilen bir çatlak bakımıdır. Deri yırtığı olarak tanımlanan vücut çatlaklarının barındırdığı kolajeni ortamoleküler bir sistem ile yeniden canlandırma temeline dayanan bakım iğne, kesi ya da lazer gibi içermiyor. İnvaziv ve cerrahi bir yöntem olmayan çatlak tedavisi metodunda özel bir vakum sistemi kullanılmaktadır. Striort, Latin Amerika’da 250 binden fazla başarılı sonuca imza atan bir çatlak onarım metodudur.

Gebelik ve emzirme dönemlerinde, kadınların menstrual dönemlerinde, Roaccutane ve benzeri ilaçların kullanım dönemlerinde, yakın bir zamanda uygulama yapılması gereken bölgeye cerrahi bir işlem uygulanmış olması durumlarında striort bakımı uygulanamaz.

Yeni nesil çatlak onarım metodu striort, kan akışını hızlandıran özel solüsyonlar ve bakım için özel tasarlanan Fibroderms isimli,vakum barometresi özellikli bir cihaz ile uygulanır.  Hastanın çatlaklarının bulunduğu  özel solüsyonlar uygulanarak kan akışının hızlanması için 25 dakika beklenir. Bekleme sürecinden sonra vakum barı deri yırtıkları üzerinde, yırtık yönüne doğru yapılan ileri-geri hareketler ile gezdirilir. bakım; özel solüsyonların yardımı ile elastin ve kolajen proteinlerini uyarma, deri yırtığı üzerinde oluşturan kontrollü hasar ile birlikte yırtık görünümünü de iyileştirme prensibine dayanır. Uygulama süresi toplam 2-2,5 saat sürmektedir.

İşlemin neden olduğu kızarıklık ve morluk 2-3 gün içerisinde iyileşir. Son derece güvenli ve zararsız bir metot olan striort, işlem sonrasında ciltte kabuklanma ya da lekelenme gibi yan etkiler oluşmasına neden olmaz. Deri yırtığının bölgede var olma süresine, cilt tipine ve cilt yapısına bağlı olarak değişiklik gösterse de tek seans ile %30-%80 arasında başarı oranına sahip olan tedavi, maksimum 3 seans uygulanmaktadır. Birden fazla seansa ihtiyacı olan hastalarda seans uygulama aralığı ayda 1 olarak düzenlenir.


Tüm hizmetlerin ön koşulu olan hijyen standartlarının korunduğu rahatlatıcı atmosferi, profesyonel uygulayıcıları, kullanılan ürün ve ekipmanlardaki yüksek kalite ve özgün hizmet anlayışı ile Medlay Güzellik Salonu Diyarbakır'a yepyeni bir güzellik anlayışı getirdi. "Kadın bakımla güzeldir, güzelliğe giden yol Medlay Güzellik Salonlarından geçer" sloganıyla yoluna devam eden Medlay Güzellik Salonu; bünyesindeki en son teknoloji Cihazlar ile Diyarbakır'da faaliyet gösteren diğer güzellik salonlarını hem müşteri memnuniyeti açısından geride bırakmakta hemde uygulamış olduğu fiyat politikasıyla müşterilerine dostane hizmet vermektedir.

> > > >
Bizi Arayın