BİZE SORUN
  • +90 532 430 75 32
  • +90 532 430 75 32

Batık Kıl ve Tırnak

Batık Kıl ve Tırnak

 Batık Tırnak

Tırnak batması, tırnak köşe veya kenarının yumuşak ete battığı yaygın bir problemdir. En sık olarak ayak baş parmağında görülür ve ağrı, kızarıklık, şişme gibi şikâyetlere neden olur. Tırnak batmasının genellikle evde çeşitli uygulamalarla mümkündür. Fakat ağrı şiddetliyse veya yayılıyorsa olası komplikasyonlardan kaçınmak için profesyonel yardım almakta fayda vardır. Kişide diyabet, damar sertliği gibi ayaklara kan akışını zayıflatan bir sağlık sorunu varsa, tırnak batmasına bağlı komplikasyon riski daha yüksektir.


Kişinin ayak sağlığını tehdit eden ve yaşam kalitesini düşüren batık  tırnak sorunu evde uygulanacak yöntemlerle giderilemez. Fazla törpüleme ya da fazla kesim enfeksiyona sebep olabilir. Kızarıklık genellikle batığın ilk göstergesidir ve tırnak, tırnak yatağının içinden ete doğru ilerleyebilir. Bu sebeple bir uzmandan yardım almak en doğru yaklaşım olacaktır. Batık tırnak bakımı için gidilen pedikür salonlarında uygulanan yöntemler, geçici bir rahatlık sunsalar da büyük sorunlara yol açabilecek risk faktörlerini barındırmaktadırlar.

Kendiliğinden düzelmeyecek ve zamanla daha kötüye gidecek olan  batık tırnak, önemli bir sorundur ve merkezlerinde ayak sağlığı uzmanları tarafından bakım yapılmalıdır.

3TO Tel Sistemi ile Batık Tırnak 

3TO tel sistemi genel veya lokal anestezi gerektirmeden uygulanabilir. Tel tırnağın yapısına uyum gösterebilen yapıda olduğundan kişiye özel üretilmiş gibi uyum sağlar. Tırnak teli, tırnak üzerinde, tırnak batmasının tekrar oluşmasını engelleyecek etkiye sahiptir, uzun vadede tekrar batma yaşanma oranı düşüktür. Bu konuda, kişinin batığa sebep olan etkenlerden sakınması da önemli bir katkı sağlar. Bu etkenlere dikkat etmek, tırnak batması oluşumu ihtimalini azaltmanın yanı sıra önlenme sonrası nüks oranını da azaltır. Ayak sağlığı uzmanını tırnak batması önlenmesinden sonra uyulması gereken kurallar ve yapılması gerekenlerle ilgili uyarılarda bulunacaktır.

 Batık Kıl

Batık kıl, kılın cilt üstüne çıkamayıp, cilt altında uzamasıdır. Bunun en önemli nedeni genetik oluşudur. Genetik olarak yatkın insanlarda, kıllar cilde dik değil eğimli çıkar bu da kılların cilt yüzeyine çıkması yerine cilt altında kalmasına denen olur. Kılları kıvırcık olan kişilerde batık kıl şikayeti daha fazla görülür. Bunun dışında ağda, ip, cımbız, makine ile kökten alma işlemleri batık kıl şikayetini artırır. Çünkü kılı kökünden aldığınızda kıl tekrar çıkarken cilt üstüne çıkmak yerine cilt altında ilerleyip batık hale gelmesi daha kolaydır. Bu nedenle kökten alma işlemleri batık kıl sorununu artırır.

Daha çok kadınlarda özellikle bacak, bikini ve koltuk altında görülen batık kıl problemi erkeklerde de özellikle boyun bölgesinde görülebilir.

Batık kıllar hem görüntü olarak rahatsız eder. Hem de batık kıllar iltihaplara neden olur ve sivilce, leke gibi sorunlara yol açar. Bu nedenle önlenmelidir.

Batık kıl öncelikle sivilce gibi iltihabi bir sorun varsa antibiyotikli kremler kullanılmalıdır. Batık kıl sorununda asıl tedavi kılları yok etmektir. Kıl olmayınca batık sorunu yok olur. Bunun için batık kıl sorunu olan kişiler mutlaka lazer epilasyon yaptırmalıdır. Şu anki teknoloji ile kılları yok etmenin en iyi yolu lazer epilasyondur. Batık kıllara da güvenle lazer epilasyon yapılabilir. Lazer epilasyon cilt altındaki kıllara da etkili olduğu için batık kılların tedavisinde de kullanılır. Cilt altındaki kıllar lazer epilasyondan etkilenir yanan kıllar vücut tarafından emilerek yok olur, lazer epilasyon batık kılları yok etmek için kullanılır. Bunun yanında, lazer epilasyon ile kıllar yok olduğu için tekrar batık oluşmaz.

 


Tüm hizmetlerin ön koşulu olan hijyen standartlarının korunduğu rahatlatıcı atmosferi, profesyonel uygulayıcıları, kullanılan ürün ve ekipmanlardaki yüksek kalite ve özgün hizmet anlayışı ile Medlay Güzellik Salonu Diyarbakır'a yepyeni bir güzellik anlayışı getirdi. "Kadın bakımla güzeldir, güzelliğe giden yol Medlay Güzellik Salonlarından geçer" sloganıyla yoluna devam eden Medlay Güzellik Salonu; bünyesindeki en son teknoloji Cihazlar ile Diyarbakır'da faaliyet gösteren diğer güzellik salonlarını hem müşteri memnuniyeti açısından geride bırakmakta hemde uygulamış olduğu fiyat politikasıyla müşterilerine dostane hizmet vermektedir.

> > > >
Bizi Arayın