BİZE SORUN
  • +90 532 430 75 32
  • +90 532 430 75 32

Saç Ekimi Danışmanlığı

Saç Ekimi Danışmanlığı

Zamana bağlı, hormonel, çevre faktörleri, saçlı deri hastalıkları ya da genetik faktörler yüzünden kaybedilen saçların oluşturduğu açıklığı, kişinin kendi saçı ile doldurmaya yarayan bir işlemdir.

UYGULAMA NASIL YAPILIR?
Saç ekimi lokal anestezi altında yapılır. Kişinin donör bölge adı verilen, iki kulak arası (ense) bölgeden alınan saç kökleri mevcut açıklığa nakledilmek için özel bir ekip tarafından alınır. Bu kökler ayrıştırılır. Saçsız alana nakledilecek saç kökleri özel bir sıvıda bekletilir. Bu sayede saç kökleri ekildiği bölgede daha canlı bir şekilde hayat bulur. Bu kökler, lateralslitler ile uygun açı ve derinlikte açılan kanallara tek tek yerleştirilir.
EKİLEN SAÇLAR DÖKÜLÜR MÜ?
Saç ekiminde saçlar genetik olarak dökülmemeye kodlanmış bölgeden alındığı için bir daha dökülmez. Ekilen saçların büyük bir kısmı ilk 1 aylık periyotta dökülür, 3. ay içerisinde bir daha dökülmemek üzere yeniden çıkmaya başlar; bu süreç 6 ay - 1 yılı bulur.


SAÇLARA BOYA ve KESİM YAPILABİLİR Mİ?
Saç ektirme ile ekilen ve dökülmemek üzere yeniden çıkan saçlara her türlü kozmetik müdahale yapılabilir.

PRP DESTEKLİ SAÇ EKİMİ?
Saç ekimi operasyonunun PRP (kişinin keni kanından alınan trombositlerin bölgeye enjeksiyonla verilmesi) destekli yapılması saç ekimi operasyonu kalitesini arttırır. Bu sayede saç kökleri nakledildiği bölgeye kısa sürede uyum sağlar ve saç kökü kalitesi artar.
SAÇ EKİMİ ÖNCESİ
Seçilen saç ekim merkezinin hastane özelliklerine sahip olması, ameliyathane şartlarında saç ekim yapması ve operasyonun doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi şarttır. Bu özellikler de bir saç ekim merkezi, sağlık kuruluşu tespit ettikten sonra mutlaka ön görüşme ve kontrol talep edilmelidir. Hasta görüşme esnasında saç analizini yaptırmalı ve tüm detayları öğrenmelidir. Bu noktada uzman hastanın saç ekimne ihtiyacı olup olmadığını, saç bakımı ile sorunun giderilip giderilemediğini ve saç ekimine karar verilirse yapılacak operasyonun şartlarına karar verecektir. Böylece saç ekimi öncesinde tüm süreç konuşulmuş ve hastanın tedirginliği de giderilmiş olacaktır. Bu görüşmede hastanın genel sağlık durumu da değerlendirilmiş olacaktır. Kullanılmaması gereken ilaçlar, yapılması veya yapılmaması gerekenler bu görüşmede kişinin sağlık durumu ve genel durumu da göz önüne alınarak aktarılacaktır.
SAÇ EKİMİ MERKEZİ NASIL SEÇİLMELİDİR?
Ülkemize dünya çapında iyi saç ekim merkezleri bulunmaktadır. Saç ekimi merkezi seçilirken, mutlaka Sağlık Bakanlığı onaylı olmasını, bu konuda tecrübeli bir sağlık ekibine ve ameliyathane şartlarına ve ekibine haiz bir sağlık kuruluşu olmasını tercih etmek gerekir.


Tüm hizmetlerin ön koşulu olan hijyen standartlarının korunduğu rahatlatıcı atmosferi, profesyonel uygulayıcıları, kullanılan ürün ve ekipmanlardaki yüksek kalite ve özgün hizmet anlayışı ile Medlay Güzellik Salonu Diyarbakır'a yepyeni bir güzellik anlayışı getirdi. "Kadın bakımla güzeldir, güzelliğe giden yol Medlay Güzellik Salonlarından geçer" sloganıyla yoluna devam eden Medlay Güzellik Salonu; bünyesindeki en son teknoloji Cihazlar ile Diyarbakır'da faaliyet gösteren diğer güzellik salonlarını hem müşteri memnuniyeti açısından geride bırakmakta hemde uygulamış olduğu fiyat politikasıyla müşterilerine dostane hizmet vermektedir.

> > > >
Bizi Arayın