BİZE SORUN
  • +90 532 430 75 32
  • +90 532 430 75 32

Dermapen

Dermapen

 Dermapen

Dermapen uygulaması, kök hücre ekstresi ile birlikte büyüme faktörlerinin cilt üzerine özel bir alet yardımıyla yapılır. Böylece yeni hücre oluşumu artar ve cildin altında bulunan kollajen, hyalüronik asit, fibronektin, elastin fibrilerinin üretimleri hızlandırılmış olur. İşlem uygulamaları öncesinde ciltteki makyaj artıkları temizlenir ve cilt dezenfekte edilir. Dermapen yapılacak bölgeye saf hyaluronik asit uygulanır, daha sonra dermapen cihazı cilde dik olarak hızlı bir şekilde girip çıkan mikro iğneler ile cilt yüzeyinde mikroskobik kanallar açılır. Böylece cildin iyileşme mekanizmaları tetiklenir. Kullanılan mikro iğnelerin ölçüleri genel olarak 0,02 mm civarındadır.    Dermapen uygulaması yaklaşık olarak 30-40 dakika sürmektedir. Yapılan işlemde cildin sıkılığı, elastikliği için çok önemli olan kollajen ve elastin sentezi sağlanır ve böylece kan dolaşımı artar. Uygulama bittikten sonra cildi yatıştırmak için bir petid maskesi uygulanır. Uygulamalar ayda ya da 15-20 günde bir olmak üzere yaklaşık 5 seans olarak uygulanmaktadır. Hekim uygun gördüyse bu uygulamalar daha sonradan tekrarlanabilir, ya da arttırılabilir.

Dermapen


Koyu tenlilere de oldukça rahat uygulanmaktadır. Derinin en ince olduğu gözaltı, boyun, kol içleri gibi bölgelerde lazer yöntemlerinden farklı olarak herhangi bir ısı hasarına sebep olmadan, yanık oluşturmadan uygulanabilmektedir. Dermapen uygulaması burun kenarı, göz çevresi, dudak çevresi gibi ulaşılması güç bölgelerde de tedavi gerçekleştirme imkânı sunmaktadır. Bu yöntem ilk olarak Dr Camirand’ın dövme tabancasını mürekkepsiz olarak kullandığında yara izlerini iyileştirdiğini fark etmesiyle gündeme gelmiştir. Daha sonra yapılan araştırmalarla bu yöntemin sadece yaraları iyileştirmede değil cilt dokusunun yenilenmesi gibi birçok konuda yararlı olduğu gözlemlenmiştir. Diğer cilt yenileme tedavileri ile karşılaştırınca da dermapen uygulaması oldukça ekonomik bir yöntem olarak kabul edilebilir. Dermapen uygulaması 19 uygulamada ödül almış bir metottur ve FDI onaylıdır. Lütfen Dermapen uygulaması yaptırmadan önce orijinal dermapen olup olmadığı ile ilgili bilgi edinin.

Dermapen işlemi sonrasında ciltte yanma ve gerilme hissedilebilmektedir. 1-2 saat içerisinde azalmaya başlayan bu durum için endişelenecek bir durum yoktur. Ertesi gününde kabuklanmalar ve pullanmalar yapılabilir, bu durum ölü derinin dökülmeye başladığının göstergesidir. Dermapen uygulaması oldukça güvenlidir. Birçok yöntemde olduğu gibi güneş hassasiyeti yaratmaz. Yaz aylarında bile kullanımında bir sakınca yoktur. Cildin güneşe karşı kendini koruma özelliğini bozmaz. Uygulama sonrasında özel bakım gerektirmez. Hastaların uygulama sonrasında herhangi bir sorun yaşamadan günlük hayatlarına devam edebilmeleri ise belki de dermapen uygulamasının en güzel özelliğidir.

Dermapenin uygulama yerleri çeşitlilik gösterebilir. Yüz, el, boyun, akne, leke, çatlak ve vücutta doku kaybı olan bölgelerde de kullanılabilmektedir. Diğer dermatolojik uygulamalara göre dermapenin asıl amacı ve etkisi dokuları hızla onarmaktır. Uygulama yapılan noktada doku aktif olur ve birçok doku geliştirici faktör uygulama yapılan bölgeye salınır. Cinsiyet fark etmeksizin hem erkekler hem de kadınlar için rahatça uygulanabilmektedir. İyileşme süreci de oldukça kısadır. Dermapen uygulaması tüm cilt tiplerinde uygulanabilir. Lazer ile cilt gençleştirme işlemleri koyu tenli hastalarda uygulanamamaktadır. Ancak dermapen uygulamasında böyle bir kıstas yoktur.


Tüm hizmetlerin ön koşulu olan hijyen standartlarının korunduğu rahatlatıcı atmosferi, profesyonel uygulayıcıları, kullanılan ürün ve ekipmanlardaki yüksek kalite ve özgün hizmet anlayışı ile Medlay Güzellik Salonu Diyarbakır'a yepyeni bir güzellik anlayışı getirdi. "Kadın bakımla güzeldir, güzelliğe giden yol Medlay Güzellik Salonlarından geçer" sloganıyla yoluna devam eden Medlay Güzellik Salonu; bünyesindeki en son teknoloji Cihazlar ile Diyarbakır'da faaliyet gösteren diğer güzellik salonlarını hem müşteri memnuniyeti açısından geride bırakmakta hemde uygulamış olduğu fiyat politikasıyla müşterilerine dostane hizmet vermektedir.

> > > >
Bizi Arayın