BİZE SORUN
  • +90 532 430 75 32
  • +90 532 430 75 32

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

 Cilt Bakımı

20 li yaşlarin sonuna kadar her döneminde cilt kendisini yeniler. Fakat sonrasinda ek uygulamalarla cildi beslemek ve düzenli bakım yaptırmak gereklidir. 25 yaşından sonra cilt bakimi yaptirmaya baslamak ileriye donuk kendini yenilemedeki yetersizligine karsi cildi hazirlar. Cilt yasi gercek yasindan farkli olabilir, örneğin 35 yaşındaki bir kişinin düzenli cilt bakımı yaptırmasıyla cilt yaşı 25 olabilir.  


Sağlıklı görünen bir cilt moralimizi ve dolayisi ile çevremizle olan ilişkilerimizde ozguven saglar. Güzel sağlıklı görünen bir cilt, biliyoruz ki güzelliğin en önemli parçasıdır. Fakat bunun için de cilt tipine uygun ürünlerle bakım yapmak son derece önemlidir.
Cilt bakımı neden merkezlerde yapılmalıdır?
Cildimizin ihtiyaçlarını bilmek, doğasını anlamak ve doğru ürünle doğru zamanda dogru uygulamayı yapmak bu konuda uzmanlaşmış olan kişilerin işidir. Unutulmaması gereken en önemli nokta ise yanlış uygulamalar sonucunda sonucun daha kötü olacağıdır.
5 tip cilt vardır.
* Normal cilt; gözenekler kapalı, parlak ve pürüssüz ve cilt problemi olmayan cilt tipidir.
* Karma cilt; bu ciltte yüzün T bölgesi yağlı, diğer bölgeler ise genel olarak kurudur. Yağlı bölgelerde komedonlar ve açık gözenekler bulunur. Kuru bölgelerde ise gözenekler kapalıdır.
* Kuru cilt; bu cilt tipi ince, mat, pul pul dökülmeye eğilimlidir. Gözenekler kucuk ve çoğunlukla kapalıdır. Cilt yapıs ince ve gergin olduğu için çabuk kırışmaya eğilimlidir.
* Yağlı cilt; bu tip ciltte yağ gözenekleri açık, komedonların ve yer yer sivilcelerin olduğu, yağ salgısı fazla olduğu için aşırı parlak bir görüntü vardır.
* Olgun cilt; ilerleyen yaş ile hücre yenilenmesinin yavaşlaması ile ortaya çıkan cilt tipidir. Hücrelerin dökülmeside yavaşladığı için cilt normalden daha kalın gözlenir. Ayrıca yağ salgısıda yavaşladığından ciltte derin kırışıklıklar gozlenir.


Cilt bakımı ne sıklıkta yapılmalıdır?
Cilt bakımı kişinin evde kendisinin yapacağı günlük ve haftalık bakımla başlar, sonrasında cildin sağlık, güzellik ve gençliğinin devamının sağlanması amacı ile aletli profesyonel cilt bakımı ile desteklenmesi gerekir. Aylık ve yıllık profesyonel bakımda amaç cildin derin tabakalarina bakım ürünlerinin ulaştırılarak cildin ihtiyaçlarını gidermek ve böylece cildin gençliğinin ve tazeliğinin devamlılığını sağlamaktır. Bu bakım ne yazıkki sadece evde kullandığımız ürünler ile olamamaktadır. Bu nedenle hepimiz hangi yaşta ve hangi cilt tipinde olursak olalım profesyonel bakıma ihtiyaç duyarız.

Günlük hayatın stresi ve dengesiz beslenme gibi çeşitli faktörlerden cilt de etkilenmektedir. Ancak özellikle psikolojik yapı cilt üzerinde belirleyici etkendir. “Mutluluğu yüzünden okunuyor” sözünde olduğu gibi yüzler insanların aynalarıdır. Yorgunluk, mutsuzluk gibi psikolojiyi çökerten hisler, cilt üzerinde de etkili olmaktadır.
Çeşitli olumsuz etkenlerden dolayı yorgun düşen cildi canlandırmak için bazı püf noktalar vardır.  Cilt Bakımı Özellikle cilde uygulanan doğal maskeler, cildin canlılık kazanmasında bire bir etkilidir. Yorgun düşen cildi toparlamak için doğal yöntemlere başvurmak gerekmektedir. Ayrıca yorgun cilt parlaklığını da yitireceğinden kötü görüntüye sebebiyet vermektedir. Tüm bunlar sonucunda erken yaşlanma tehlikesini de unutmamak önemlidir.


Cilt Bakımı ile Cildinizin Canlılığını Maskelerle Geri Kazanın
• Canlandırma söz konusu olunca, hep bilindik malzemelerin aksine fasulye karşımıza çıkmaktadır. Haşlanan fasulye ezilerek, bir miktar bal, limon, badem yağı ile karıştırılarak yüze uygulanırsa cilt canlılığını kazanmaya başlayacaktır.
• Yorgunluk söz konusu olduğunda ferahlamanın rolü es geçilmemelidir. Bu kapsamda nane maskesi bire birdir. 2 çay kaşığı nane, bir miktar su ve bir tatlı kaşığı nemlendirici krem maske için yeterlidir. Demlenmiş nane kremle karıştırılır.
• Madem suyu kadınlar tarafından cilt bakımında sık kullanılan bir üründür. Buna ek olarak maden suyuna limon sıkıldıktan sonra, bebe yağı ile karıştırılarak kullanılabilir.
• Cildin canlılık kazanması için kil maskelerinden de yardım alınmaktadır. Kil maskeleri cildin arınmasını sağlayarak canlılık kazandırır.


Tüm hizmetlerin ön koşulu olan hijyen standartlarının korunduğu rahatlatıcı atmosferi, profesyonel uygulayıcıları, kullanılan ürün ve ekipmanlardaki yüksek kalite ve özgün hizmet anlayışı ile Medlay Güzellik Salonu Diyarbakır'a yepyeni bir güzellik anlayışı getirdi. "Kadın bakımla güzeldir, güzelliğe giden yol Medlay Güzellik Salonlarından geçer" sloganıyla yoluna devam eden Medlay Güzellik Salonu; bünyesindeki en son teknoloji Cihazlar ile Diyarbakır'da faaliyet gösteren diğer güzellik salonlarını hem müşteri memnuniyeti açısından geride bırakmakta hemde uygulamış olduğu fiyat politikasıyla müşterilerine dostane hizmet vermektedir.

> > > >
Bizi Arayın