BİZE SORUN
  • +90 532 430 75 32
  • +90 532 430 75 32

Sivilce (akne) Bakımı

Sivilce(akne) Bakımı

 Sivilce (akne) Bakımı

Sivilce (akne)  Bakımında  sürme ilaçlar nasıl kullanılır?
Sivilce (akne) bakımında amaç hem sivilceleri (akne) kurutmak hem de yeniden sivilce (akne) çıkışına mani olmaktır. Bu yüzden sivilce (akne) ilaçları sadece sivilce (akne )üzerlerine değil tüm cilde yayarak uygulanmalıdır. Sivilce (akne) bakımısırasında ciltteki değişiklikler nelerdir? Sivilce (akne) bakım ilaçları, ilk 2-4 hafta kuruluk yaratabilir. Sivilceler (akne) artabilir.Zamanla cilt temizlendikçe ve ilaçlara alıştıkça bu reaksiyonlar azalır. Sivilce (akne) bakımında nelere dikkat edilmelidir?Yüz hafif bir temizleyici jel ile günde 1-2 kez yıkanmalıdır. Sivilce (akne) tedavileri cildi inceltir ve hassaslaştırır.Bu nedenle sivilce (akne) bakımında güneş lekesi oluşma riski artar. Bu nedenle, sabahları sivilceli (akne) ciltlere uygun, yağsız, en az 30 faktörlü güneşten koruyucu kullanılmalıdır. Güneşten koruyucular aynı zamanda cildi nemlendirerek cilt tahrişini engeller.Sivilce (akne) ilaçlarının neden olduğu kuruluk ve tahrişi azaltmak için, akşamları cilt temizliğinden sonra yağsız bir nemlendirici kullanılmalıdır.

Sivilce (akne)  Bakımında neler kullanmamalıyım?
Yağlı kozmetikler, yağlı fondoten, yağlı krem ve yağlı güneşten koruyucular kullanılmamalıdır.Sivilce (akne) bakımında iyileşmeler ne zaman görülür?İyileşme 2-4 ay arasında ortaya çıkar.Şiddetli tahrişlerde tedavi bırakılmalı, doktorunuzla görüşülmelidir.Cilde sürülerek uygulanan sivilce (akne) ilaçları nelerdir? Antiseptik deri temizleyicileri Benzoylperoxide Azelaik asit Antibiotikler: clindamisin, eritromisin, sodiumsulfacetamide, nadifloxasin Retinoidler: tretinoin, adapalene, tazorac, isotretinoin Niacinamide içeren ürünler Salisilik asitli ve meyve asitli ürünler Yapma ilaçlar

Sivilce (akne) bakımında ağız yoluyla  Bakımı ne zaman gerekir?
Yaygın sivilcelenme (akne) Ağrılı, derin papül ve nodüller Sivilce (akne) sonrası koyu leke ve derin izlerin kalması Sivilce (akne) bakımında ağızdan kullanılan ilaçlar nelerdir? Antibiyotikler İsotretinoin Hormon ilaçları (sadece kadınlarda kullanılır) Sivilce (akne) bakımında kullanılan antibiyotikler hangileridir? Ağız yoluyla kullanılan antibiyotikler çeşitlidir: Tetrasiklin, eritromisin, doksisiklin, azitromisin, roxithromycin, trimethoprim-sulfamethoxazole vb. gibi.


Tüm hizmetlerin ön koşulu olan hijyen standartlarının korunduğu rahatlatıcı atmosferi, profesyonel uygulayıcıları, kullanılan ürün ve ekipmanlardaki yüksek kalite ve özgün hizmet anlayışı ile Medlay Güzellik Salonu Diyarbakır'a yepyeni bir güzellik anlayışı getirdi. "Kadın bakımla güzeldir, güzelliğe giden yol Medlay Güzellik Salonlarından geçer" sloganıyla yoluna devam eden Medlay Güzellik Salonu; bünyesindeki en son teknoloji Cihazlar ile Diyarbakır'da faaliyet gösteren diğer güzellik salonlarını hem müşteri memnuniyeti açısından geride bırakmakta hemde uygulamış olduğu fiyat politikasıyla müşterilerine dostane hizmet vermektedir.

> > > >
Bizi Arayın